Популярни снимки за

Всички снимки

Художествена фотография

#1
#1
Художествена фотография
от Уикипедия, свободната енциклопедия:
Една фотографска снимка може да бъде истинско художествено произведение на изуството когато се предават настроения, когато се подчертават характери или се изобразяват картини от природата и човешкия живот със силен заряд доставящи естетическа наслада на зрителя. Възприемането е много идндивидуално, защото всеки от нас има изградени критерии за художественост, определени от възпитанието, образованието и определени обществени и социални позиции. Въпреки това естетическите качества на един фотопродукт, неговото възпитаващо въздействие и познавателна стойност е огромно, а когато това е направено с вкус и със спазване на основните правила за композиция и пропорция, фотографията е изкуство с висока художествена стойност."
#2
#2
Джоро , дигна високо летвата, а тука повечето не може да скачаме,само дигаме крачета в желанието си да подскочим
Предлагам да сформираме комисия за установяване на художествена и арт фотография - КУХАФ ,щот съм скромен може да ме предложиш за председател ,ш требват и 4-5 члена и секретарка ,с гласуване ще избираме художествено арт фотография /ХУАФ/ на месеца,от най хуафите фотки ще изберем ГАФ - годишна арт фотография
#3
#3
Прието, има вече и Председател ! А сега СЕКРЕТарка !?!?
#4
#4
Джоро , предлагам за секретарката да направим конкурс - години - до 25,ръст над 170см,тегло до 55кгр, висше образование - поне степен бакалавър ,да владее езици и т н
#5
#5
Хубава тема си почнал ама не е за този сайт.
Тук естетическите и художествени стойности на една фотография се възприемат до там кой я е качил.Доказва се почти всеки ден така че не откривам топлата вода а само напомням за тези с късата памет.Иначе тук философи бол на темата фотография ама крайният им резултат е отчайващ!
Поздрави за темата,хубаво е по-често такива да има

Редактирано от автора , 22.02.2013 16:21:22

#6
#6
Eххх...тъкмо реших веднага да се вредя за секретарка, ама ти си ги изредил едни изисквания...дето се побирам само в килограмите.
Нещо... така критерий към художественост не се ли изискват за секретарската позиция

Пък се и заблудих, че тези дни сме сложили край на досегашната политика на избори.
Жалко! Заблудих се
Вече обявявям протести срещу председателя
#7
#7
А колко хубаво би било да обсъждаме художествените достойнства на кадрите тук
#8
#8
Ще те изберат бре,гласувай им по-често и ги поздравявай с някое и друго клипче
#9
#9
Ааа
Ще си протестирам
#10
#10
Ами председателя да започва да ни "сипва" какво чака :) Пък то веднъж почне ли се върви и го спирай
#11
#11
hak, Председателя е твърде придричив ,прегледах дневната класация - нищо не ми хареса за КУХАФ номинация ,ще се въздържа засега
#12
#12
Това е идея :)Председателя да слага оценки по КУХАФ, пък ако ще и да са нули
#13
#13
Не съм съгласен с така избрания (еднолично) председател. Смятам да се избера за такъв във сянка, да си създам собственни критерии за художественност и да давам коренно противоположни оценки на номинираните фотографии. Всички които не са доволни от критериите на легитимния председател ( дори и за секретарка) са добре дошли при мен :).
#14
#14
Същност на художествената фотография от Уикипедия, свободната енциклопедия
Художествената фотография се отличава от другите видове фотографии по начина на пресъздаване на действителността, където не са търси конкретното обективно отразяване, а внушаване чрез картината на определен художествен замисъл. Постига се чрез използването на разнообразни технически средства, композиция и тоналност на картината и прилагането на изобразителен език посредством фотографски методи необичайни за другите жанрове на фотографията.
Първоначално в художествената фотография е прието фотокартината да се додоближава до живописта като я имитира. Затова не само са възприети принципите и композицията на живописта, но фотографите чрез механична обработка (посредством четки и стъргалки) са се старали фотографските снимки да наподобяват графични или маслени художествени творби. Използването на т.нар. благородни процеси като броммасло, гумидрук, хромирана гума, пигмент, са технически методи целящи доближаването на фотокартината до тази от живописта. От 20те години на ХХ век тази тенденция се замества с други чисто фотографски методи и техники за изобразяване. Прилагат се способи за обработка на фотографските филми и хартия, с което се постигат определени художествени резултати - фотобалереф, соларизация, нисък и висок ключ и др.
И въпреки, че по същността при създаване на една фотокартина, художествената фотография е най-близо до живописта, то разликите между тези два вида изкуство е, че тази фотография притежава документална точност, независимо от изобразителните средства и техники. Принципите на художествената фотография най-широко се прилагат в портретната фотография, репортажната фотография, архитектурната фотография,актовата фотография, натюрморта или специално подготвени естетично въздействащи фотокартини
#15
#15
Djoro
#16
#16
Файтър, пиши ме за секретарка! С ръста, килата и езиците ша съ оправя, ама най убавото е, че не требе да разбирам и от фотография:)
#17
#17
Пак по старому ли ще караме? Тъкмо си мислех, че нещата са мръднали при това в правилната посока
Моля попълнете полето.
Моля попълнете полето.
Регистрация Забравена парола