Популярни снимки за

Всички снимки

Тук сте Добре дошли!!! Но не е добре, ако сте си отишли!!!

#1
#1
Пускам тази тема поради следните причини:
1.Нека се изяснят в диалог най-важните причини поради,които имат отношение към участието на новите членове във фото-портала, както и на всички, които ще поддържат за в бъдеще общата кауза.
2.Да се изяснят в диалог по-важните обективни и субективните причини поради които потребителите формално са запазили своя профил, но не участват в него поради различни причини. Или имат намерение да се разделят с фото-портала.
3.Изясняване на личните взаимоотношения - тъй, като всеки, който се намеси между двама спорещи помежду си рискува със своето отношение да стане страна по спора.
4.Предложения за нови теми във фотографията, които биха спомогнали да изместим личните спорове с това, за което сме тук - заради фотографията. С предложение темите, които се предлагат да бъдат възложени за споделяне на опит от членовете на фото-портала. Обсъждане на възможността за дистанционно - онлайн обучение по основи на фотографията - за начинаещи фотографи, като нова опция във фото-портала. Както и дистанционно обучение чрез фото-портала във фотографско майстворство - за напреднали фотографи. С издаване на съответни документи за успешно положен изпит и оценка на фотографии от изпитна комисия в профила на обучените. Дистанционен курс за обучение на обучители по фотография - провеждан със съдействието на висше учебно заведение, което развива спрециалността фотография.
Предварително се извинявам, ако не съм формулирал правилно въпросите или считате, че те нямат необходимост от изясняване.
#2
#2
Я ми разясни малко точка 4. онази част с участието на ВУЗ-овете, щото СДК по фотография имат СУ и НАТФИЗ и там те са на същия свободен принцип срещу заплащане. Под СДК визирам нередовните форми на обучение. Дистанционното обучение става лично като комуникацията между преподавател и лектор е по мейли, как точно се намесва портала тук... освен като посредник на информация. Никой лектор не си дава лекциите така публично, знам го от опит. кътат си ги като злато. Иначе това би било нещото полезно тук. Само че всеки лектор е внимателен в това което споделя в интернет, за да има какво да говори лице в лице със студентите си. Имай предвид че лекторите във вузовете са доста нароварени и трудно ще ги ангажираш да стоят онлайн. Иначе както казах и в другата тема, подкрепям курсовете с добри лектори.

Не се заяждам просто те питам, като даваш тази идея обясни я в подорбности, как точно си представяш комуникацията чрез портала.

Редактирано от автора , 20.07.2014 22:47:35

#3
#3
Темата е много подходяща, добре се включвате и двамата, но нека да не страдаме от някаква форма на наивизъм. За да пишеш под някоя снимка рецензия, автора и трябва да ти вярва. Най-доброто обучение е на клубно ниво, между всички автори, очи в очи. Самите клубове следят по интернет съмишленици и контакти. Такива са в градовене Пловдив, София и Варна, такива клубове има няколко в моя град. Тук на тази страница не може да се дискутира градивно. Подхвърлянията и неуместните коментари, дори от такива от хора с брой снимки колкото пръстите на едната ръка, неизяснена самоличност, гонят от страницата, какво ли да се учи. Който иска, намира път към фотографията. Вече има човек, който се наложи с натюрморта, но той търси, пита, учи се. И като кажеш името му, веднага се сещаш за работите му. Мъча се да намеря спомен в съзнанието си за снимковото покритие на някои "автори", ужас, спомням си само заядливи реплики, сигурно съм късопаметен. Как ще ги вкарате в такива курсове ? И все пак, успех на предложението !
#4
#4
sunshine_s,
Djoro,
Една от новите тенденции в европейското законодателство, които си пробиват път в България чрез осъществяване на проекти, финансирани или съфинансирани със средства по европейски програми се отнася до така нареченото неформално образование. По-точно казано получаване на професионална квалификация на базата на наученото по неформален път, в това число по такива специалности като графичен дизайн или фотография. Засега в България това се осъществява чрез проекти, финансирани с европейски средства по програмите „Аз мога повече”, а за в бъдеще това може да намери приложение до 2020 година и в проекта „Нова възможност за моето бъдеще“. Този проект има за цел да въведе система за валидирането на знания и умения, придобити в живота, по време на работа или чрез упражняване на хоби, за което хората не притежават документ за професионална квалификация. Повече за този проект на съответната интернет страница http://validirane.mon.bg/?m=3
Действително в цитирания проект валидирането на знания и умения по фотография все още не е включено. Но пък за сметка на това, който поеме инициативата да бъде осъществено като иновация ще има приоритет и пазарен дял в усвояване на средства от европейските фондове. За това е необходимо да се премине минимум през следните стъпки, а именно:
1.PhotoPlaсе да има необходимата легитимност като правен субект и вписване в Регистър Булстат като сдружение с нестопанска цел или като търговско дружество.
2.В предмета на дейност на сдружението или търговското дружество трябва да бъде вписано – примерно „обучение на курсисти за придобиване на професионална квалификация”.
3.Да се кандидатства и получи лиценз от Националната агенция за професионално образование и обучение за извършването на дейността по предходната точка.
4.Съвместно с професионална гимназия или висше учебно заведение, в което има специалност фотография да се кандидатства с конкретен проект, включително за създаване на интернет платформа за дистанционно обучение по тази специалност/с оторизиран достъп само за лицата, които се обучават/. Пример: това вече е направено по отношение на дистанционно обучение по фотография от Сдружение „Регионален бизнес център” – Плевен, който е съорганизатор и на ежегодния фотоконкурс „България – атрактивна туристическа дестинация”. По подобна схема се извършва обучението по фотография и от „Фохел” ООД, Бургас.
Засега валидирането на неформалното образование по специалности е обвързано единствено с партньорство от страна на професионални гимназии, но през следващия програмен период до 2020 години този процес ще обхване и висшите учебни заведения.
Опасенията, че това е невъзможно, защото ще има коментари, които ще пречат на този процес са минимални. При оторизиран достъп на потребители до ресурси на платформа за дистанционно обучение това е невъзможно.
Djoro,
Не отричам написаното от теб. Вероятно има доста полезно в твоя коментар по отношение на клубовете за фотография(върху дейността, на които да си призная честно и откровенно нямам никакви практически наблюдения).

С уважение: VyacheslavPopov
#5
#5
VyacheslavPopov, много благодаря ! В клубовете срещаш сродни хора, гледаш тяхни снимки и коментираш, има лаборатории, където се копират снимките, правят се отсечки, поставят се паспартута, нареждат си и се аранжират снимките. Контактите са на живо, очи в очи и екипно се работи.И не напразно дори на тази страница когато се коментира и работи по кадри извън взаимоотношенията на страницата, при излизания и снимане навън от няколко души резултатите са много добри. Поздрави !

Редактирано от автора , 22.07.2014 06:39:46

#6
#6
Вячеслав за "Аз мога повече знам",но там Фотографията беше за последно тази година. казаха ми че повече няма да приемат проекти за фотографски обучения, което е жалко. Ако се промени положението бих се включила веднага.
Моля попълнете полето.
Моля попълнете полето.
Регистрация Забравена парола