-
0снимки
-
0гласове
-
0влияние
-
0любими
-
0следвания
За мен
- Рождена дата: 26.05.1967 г.
- Местоположение: България , София
Обичам да пътувам!
За контакти
- Имейл адрес: rumenyanev@abv.bg
Оборудване
Фотоапарати:
- Няма добавени
Обективи:
- Няма добавени
Потребителя няма добавени албуми.
Коментари оставени към Автора
Заглавие | Коментар | Автор |
---|---|---|
Релакс / | ||
![]() |
Хоризонта!
|
|
Залив Св.Параскева-близо до Приморско / | ||
![]() |
![]() |
|
Залив Св.Параскева-близо до Приморско / | ||
![]() |
![]() |
|
По моста / | ||
![]() |
![]() |
|
Драгоманско блато / | ||
![]() |
![]() |
|
Драгоманско блато / | ||
![]() |
![]() |
|
Драгоманско блато / | ||
![]() |
![]() |
|
Честни сини очи / | ||
![]() |
Хубав кадър!
|
|
От брега на Царево / | ||
![]() |
![]() |
|
По моста / | ||
![]() |
Харесва ми!
|
Коментари оставени от Автора
Основните ритуали, извършвани в светилището, са свързани с дароприношения на горски плодове, ябълки, грозде и хляб, както и на четирите свещени течности: вода - символ на водните стихии, вино - символ на земята, мляко - символ на въздуха и зехтин - символ на огъня.
Върху централния камък, оформен като легло и наречен „брачно ложе", жрецът и жрицата представяли свещения брак между Бога Слънце и Богинята Майка в нощта преди лятното равноденствие, след което се извършвало тайнството на раждането на Хероса - цар и главен жрец на племето. Така Хероса , озарен от първите лъчи на изгрева и получил безсмъртие, преминавал под арката на Апостол Таш - гигантски скален къс с формата на обърнато сърце и бил посрещан от множеството поклонници. Главният жрец гадаел за времето и съдбата на племето с помощта на специални магически предмети.
Интересна част от светилището е и лабиринтът - система от скални коридори, през които „непосветените" преминавали в стремеж към духовно израстване. Лабиринтът е с два изхода – ляв, свързан с мистиката и жреческата професия, и десен, който се асоциира с рационалното и прагматичното в живота. Вероятно тук са били довеждани млади момчета, които със завързани очи е трябвало да преминат през изпитанието. Излизайки през десния изход на лабиринта, те попадали на следващо върховно изпитание - подземното царство на Хадес. Така те повтаряли подвига на Орфей, който, според легендата, слязъл в подземния свят и с помощта на боговете успял да се завърне.